Sampongyárat épít az Unilever Ukrajnában
Az ország iránti hosszú távú elkötelezettségüket akarják demonstrálni.
Az ország iránti hosszú távú elkötelezettségüket akarják demonstrálni.
Németország az európai partnereivel együtt gondoskodik arról, hogy Ukrajna továbbra is megkapja az orosz támadás elleni védekezéshez szükséges fegyvereket és egyéb hadifelszerelést – mondta Olaf Scholz kancellár.
Orosz ellenőrzés alá került az ostromlott Bahmut (Artemivszk) várostól mintegy tíz kilométerre északnyugatra lévő Zaliznjanszke település – közölte Jevgenyij Prigozsin, a Wagner katonai magánvállalat alapítója szerdán a sajtószolgálatán keresztül.
Részt vehettek az oroszok az EBESZ bécsi konferenciáján, orosz gáz látja el Ausztriát, s kitart Oroszországban a Raiffeisen bankcsoport. A gazdasági szálak összekötik a két országot.
Az Európai Parlament plenáris ülése előtt mondott beszédet Gitanas Nauseda. A litván elnök felszólalása annak a sorozatnak a része, amelynek keretében minden hónapban egy tagállami vezetőt hívnak meg az uniós törvényhozásba, hogy az EU és a saját országa helyzetét értékelje.
2023 sokkal nehezebb lesz az orosz gazdaság és költségvetés számára, mint a tavalyi év. A helyzet azonban még biztosan nem katasztrofális.
60 nappal hosszabbítaná csak meg Moszkva a fekete-tengeri gabonaexport-megállapodást. Ukrajna ezt nem akarja elfogadni. A legutóbbi hosszabbítás szombaton lejár.
Úgyis le akarják cserélni a repülőiket újabb modellekre, a szelektív hulladékgyűjtőbe meg bajosan férnek be az F-18-asok.
Ha Hszi Csin-ping azt hitte, hogy az orosz elnök megfelelő ellensúly lesz a Kína által túlterpeszkedőnek tekintett amerikai hatalommal szemben, akkor csalódnia kell, írja az amerikai lap.
A Wagner-csoport viselkedése a legrosszabb gyarmatosító emlékeket idézi Afrikában: egész falvakat irtanak ki, kizárólag a pénz, az arany és a gyémánt mozgatja őket, és tisztes helyi polgárokat is simán kórházba juttatnak, ha épp úgy tartja kedvük. Ennek ellenére a kontinens több országa valósággal rajong az oroszokért, van, ahol a zsoldosseregnek szobrot emeltek, a mozik a „hőstetteikről" szóló akciófilmeket vetítik. A Nyugat mindeközben hiába próbálja jóvá tenni a gyarmatosítás okozta történelmi traumákat, és igyekszik valóban segíteni, az évszázados, helyi beidegződések miatt a nép szimpátiájáért vívott harcban továbbra is vesztésre áll a Kelettel szemben. De lehet, hogy már nem sokáig, mert Oroszország talán lassan túlfeszíti a húrt.
Az orosz jegybank 5-7 százalékos inflációt vár az idei évre, a gazdaságfejlesztési minisztérium előrejelzésében pedig 5,5 százalék áll.
Azt is találgatják, miért.
A SOTA nevű független Telegram-csatornán jelent meg a videó, ahol nők egy csoportja elmondja: szeretteiket négy nap kiképzés után már támadó alakulatokba kényszeríti az orosz kormány.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter egy vasárnapi interjúban arról beszélt, hogy Németország pörgesse fel az ukrajnai lőszerszállításait és kezdje el kiképezni az ukrán pilótákat a nyugati vadászgépek kezelésére.
A magas infláció ellen, a nyugdíjtörvény módosításáért és az Ukrajnának nyújtott támogatás leállításáért demonstráltak.
Szombaton Zaporizzsját és Herszont támadták.
Már a háború második napján felajánlotta, hogy Moszkvába utazik, de javaslatát Szergej Lavrov orosz külügyminiszter visszautasította.
Minimális előrehaladásért elborzasztó áldozatokat vállal Kelet-Ukrajnában az orosz hadsereg, de közben lassan felőrli az ukránok utánpótlását és motivációját is. Kijevben tudják, hogy a tárgyalásokat nem tagadhatják meg, ha a tervezett tavaszi–nyári offenzívájuk sikertelen marad.
Pénteken délelőtt kétszer is megszólaltak a szirénák.
Az Európai Parlament Ipari, Kutatási- és Energiaügyi (ITRE) szakbizottsága az orosz-ukrán háború európai energiapolitikára gyakorolt hatásait tekintette át. Az a kép alakult ki, hogy az elmúlt egy év alatt hatalmas utat tett meg az EU, de újabb kihívásokra lehet számítani. A Fidesz szerint viszont minden rossz.